O nás

Jsme rodinná firma založená v roce 1992. Jsme absolventy uměleckoprůmyslové školy v Turnově.

Za posledních třicet let jsme vytvořili jednu z největších kolekcí kopií secesních šperků v Evropě, dále zvětšujeme kolekci šperků Art Deco a nově do našeho portfolia patří i plastiky z taveného skla a obrazy. Pojďte se podívat.

Šperky

K výrobě používáme klasické zlatnické techniky obou období: modelování vosku, cizelování, odlévání, rytí, smaltování tvrdým smaltem na stříbro a zlato. Do šperků vsazujeme přírodní polodrahokamy, zejména Ametyst, Almandin, Achát, Chalcedon. Do šperků Art Deco též pěstované Korundy v barvách drahokamů. (fotka šperku)

Další částí naší nabídky jsou stříbrné a bronzové historizující šperky se zvířecími motivy. Variace židovských prstenů, náprstky v podobě zvířecích hlav. Točící se židovské káči patří k nejoriginálnějším z naší kolekce.

Třetí část naší zlatnické práce tvoří autorské šperky.

Tavené sklo

Po padesáti letech práce jako zlatník nacházím se svými plastikami z taveného skla nový terén. Místo obvyklých malých šperků vytvářím objekty až 60cm vysoké.
Nový materiál mi umožňuje díky své průhlednosti zcela nový výraz, inspirovaný rozsáhlou grafickou tvorbou.
Ve spolupráci se sklářským mistrem Tomášem Málkem z Turnova vznikají podle hliněných modelů barevné skleněné plastiky.

Obrazy

K mé řemeslné práci vždy patřilo hodně kreslení a malování, od návrhů šperků k velkým skicám, obrazům, s různou intenzitou a různé kvality. Bez ambicí vytvořit „životní dílo” byly pro mě papír a tužka nebo křída mojí největší životní jistotou a kotvou.

Rozhodl jsem se proto postupně umístit na webové stránky kresby a malby, které znamenaly v mém životě nějaký posun. Též si myslím, že díky kresbám a obrazům se dá lépe pochopit práce ve skle a nakonec ve šperku.

Děkujeme, že jste dočetli až sem a zveme Vás k prohlídce.
CZ | EN