<- back
o firmě  

Jsme malá rodinná firma založená v roce 1992. Všichni jsme absolventy střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově, obor zlatník - stříbrník.Tato škola je jedna z nejstarších škol uměleckých řemesel ve střední Evropě, založená v roce 1884. Dodnes si udržela svojí odbornost i kvalitu a stále je jednou z nejlepších v Evropě.

Každý z nás se zabývá svým autorským šperkem, naše společná práce je výroba stříbrných secesních šperků. V knihovnách, depozitářích uměleckých škol a zlatnických firem jsou tisíce návrhů, nikdy nezrealizovaných šperků, tyto návrhy jsou pro nás nekonečnou inspirací. K jejich výrobě používáme klasické zlatnické techniky té doby,cizelování, odlévání, rytí, smaltování. Do šperků vsazujeme přírodní polodrahokamy (ametyst, almandím, chalcedon, achát a jiné). Je nám radostí a ctí vytvářet šperky, které navrhli naši kolegové před více než sto lety.

Další částí naší nabídky jsou stříbrné a bronzové historizující šperky se zvířecími a rostlinnými motivy. Variace židovských svatebních prstenů, náprstky v podobě zvířecích hlav a točící se káči patří k nejoriginálnějším z naší kolekce.

Třetí částí naší práce jsou autorské šperky - originály. Zveme Vás k jejich prohlédnutí.

Vladislav Mašek
Zuzana MaškováVítejte!